Nabrzeże Zbożowe w Szczecinie

Projekt polegał na przebudowie Nabrzeża Zbożowego w porcie Szczecin. Samo nabrzeże było częściowo wyburzane i dobudowywane nowy oczep betonowy. Podczas każdego etapu projektant założył stateczność gruntu (nabrzeża) uzależnioną od podwodnej skarpy podpierającej nabrzeże.

Kamień układany był pod wodą przy pomocy koparek dalekiego wysięgu (18-24m) poruszającymi się po wyburzanym starym nabrzeżu.

Koparki należące do firmy KB Construction Kamil Budziłek w pierwszej fazie miały pogłębić dno do założonej głębokości, przy której miały zostać nabite ścianki szczelne. Po ich zainstalowaniu skarpa znów miała zostać uformowana do mniejszej głębokości dla utrzymania nowo budowanego oczepu.

Koparki  były wyposażone w systemy 3D kontroli łyżki firmy Leica Geosystems umożliwiające operatorom stałe zobrazowanie łyżki na widokach 3D i przekrojach przez projektowaną powierzchnię, jak również naniesione dno sprzed robót.

Operatorzy koparek wraz z postępem robót za pomocą funkcji pomiaru punktów 3D zapisywali pozycje  aktualnego dna oraz góry formowanej kamiennej skarpy.

Firma 3D Geosystemy wraz z dostawcą systemów 3D zajmowała się postprodukcyjną obróbką zbieranych danych 3D dna i układanego kamienia wizualizując postęp robót w formie modeli 3D, przekrojów poprzecznych i podłużnych na potrzeby dalszych dokumentacji powykonawczych dla inwestora.

Do pracy wykorzystaliśmy tylko i wyłącznie program Leica iCON Office (dystrybuowany przez naszą firmę; link tutaj).

Link do strony generalnego wykonawcy projektu tutaj >>

Top
Facebook
{"wp_error":"cURL error 60: SSL certificate problem: certificate has expired"}
%d bloggers like this: