Wgrywanie do systemów

WGRYWANIE MODELI 3D DO MASZYN

Instrukcje podzielono na część dla:

MODELE 3D LEICA GEOSYSTEMS (DAWNY SCANLASER)

icp41-panelTypy dostępnych do pracy modeli 3D

  • DTM (trójkątowe); w formacie .TRM
  • Modele liniowe drogi; w formacie .LIN + .PRF + .SKV lub .L3D + .CFM
  • Modele konturowe w formacie .LMD
  • Modele MBS - Przekrojów Normalnych (opisu objętości); w formacie .MBS

 
 
 
 
 

INSTRUKCJA - SYSTEMY LEICA

W biurze. Pobrany zip z projektem rozpakowujemy i kopiujemy ten folder na USB do katalogu IN.

projekty-na-usb

W maszynie. Klikamy Narzędzia - Transmisja danych - Sync USB. Projekty z katalogu IN same zostaną pobrane do komputera.

transfer-usb

Na uwagę zasługują rzadko używane modele konturowe (LMD), które mogą w sobie zawierać wszystkie warstwy konstrukcyjne z odpowiednimi grubościami. Jak zawsze ofsetowanie (np. na zagęszczenie) jest możliwe.

Pod linkiem tutaj znajduje się instrukcja w formacie PDF.

Modele 3D dla tej i innej marki systemów sterowania maszyn zamówicie Państwo u firmy 3D Geosystemy. Zarówno tworzone "od zera", jak również konwersje między formatami plików dostępnymi na budowie.

W razie pytań i problemów prosimy dzwonić na tel. 721 609 109 albo użyć czatu w prawym dolnym rogu tej strony lub napisać e-mail na: modele@3dgeosystemy.pl.

MODELE 3D DLA SYSTEMÓW TRIMBLE

cb460-control-box

Typy dostępnych do pracy modeli 3D

  • DTM (trójkątowe)
  • Modele drogowe (korytarze)

 
 
 
 
 
 

INSTRUKCJA - SYSTEMY TRIMBLE

W biurze. Pobrany zip z projektem rozpakowujemy i kopiujemy ten folder na USB do katalogu DATA\ALL. Opcjonalnie, jeśli mamy USB z konkretnej maszyny (przygotowany dla niej) to projekty kopiujemy do katalogu z numerem tej maszyny. Katalog ALL przewidziany jest dla wszystkich maszyn, w których użyjemy tego nośnika USB.

kopiowanie-projektu-na-usb

Niezbędne dla systemu 3D (starsze GCS 900) są 2 pliki .SVD (z modelem 3D) oraz .SVL (z podkładem graficznym). Reszta plików jest zbędna, ale nie przeszkadza. Zazwyczaj pochodzi ona z importu z zewnętrznych źródeł dając ostateczny wynik w plikach SVD/SVL. Można je usunąć, aby niepotrzebnie nie była synchronizowana z komputerem maszyny.

Jeśli maszyna ma działać na systemie GNSS (GPS), to wówczas potrzebny jest układ odniesienia (lokalizacja/kalibracja) w postaci pliku .CFG (w starszych wersjach systemu; sprzed wersji 12.50) lub pliku .CAL w nowszych (od wersji 12.50).

W maszynie. Po włożeniu nośnika USB otworzy się okno transferu, gdzie klikamy Dodaj z USB. Projekty z katalogu ALL same zostaną pobrane do komputera.

transfer-usb

Pod linkiem tutaj znajduje się instrukcja w formacie PDF.

Nowsze systemy Earthworks wymagają nowych formatów plików .DSZ oraz kalibracji GNSS w formacie .CAL.

Modele 3D dla tej i innej marki systemów sterowania maszyn zamówicie Państwo u firmy 3D Geosystemy. Zarówno tworzone "od zera", jak również konwersje między formatami plików dostępnymi na budowie.

W razie pytań i problemów prosimy dzwonić na tel. 721 609 109 albo użyć czatu w prawym dolnym rogu tej strony lub napisać e-mail na: modele@3dgeosystemy.pl.

Top
Facebook
%d bloggers like this: